Termíny projekcí

9.11.2009 - Plzeň
10.11.2009 - Plzeň
18.11.2009 - Stříbro
23.11.2009 - Plzeň
28.11.2009 - Petrovice
1.12.2009 - Plzeň

11.1.2010 - Praha
14.1.2010 - Planá u M.L.
18.1.2010 -Tachov
19.1.2010 - Prachatice
28.1.2010 - Pardubice
3.2.2010 - Klatovy
8.2.2010 - Plzeň
11.2.2010 - Bor u Tachova
12.2.2010 - Černíkov (u Volyně)
25.2.2010 - Karlovy Vary
26.2.2010 - Kladruby
27.2.2010 - Kostelec
6.3.2010 - Slaný
11.3.2010 - Nýrsko
21.3.2010 - Praha
23.3.2010 - Plzeň
27.3.2010 - Nahořany
31.3.2010 - Beroun
8.5.2010 - Úterý (u Tachova)
26.5. 2010 - Praha
27.8.2010 - Festival Teplice nad Metují
26.3. 2011 - Plzeň, Divadlo pod Lampou
Podrobnosti o jednotlivých termínech.
Expedice Klättermusen „NEW DECISION“ Tisk E-mail
Napsal(a) Mára Holeček   
CO JSOU ZAČ....

expedice ,které hodlám letos uskutečnit, odpovídají přesně myšlence, kterou jsem si nastavil již dávno.Snažit se objevovat nové a pokoušet se o co nejhodnotnější sportovní styl podle současných trendů světového horolezectví. Jinými slovy řečeno, šlápnout tam, kde lidská noha ještě neudělala ani jeden svůj otisk a poprat se z výzvou,kterou tato místa nabízejí.

Pod názvem horolezecká expedice New Decision,se ukrývají dvě samostatné výpravy,které mají ambici jiného pohledu na místa,o kterých se obecně předpokládá,že nemají co objevitelského a tím pádem nového nabídnout..Jakou záludnost jsem si na sebe nachystal ?Jsem přesvědčený,že příběhy,které se začnou odvíjet počátkem července znovu osloví a vzbudí u Vás zájem.Jako v minulých letech budete mít možnost sledovat celý průběh expedic prostřednictvím článků s fotkami a později i filmů.No a v čem se mají vlastně lišit od všech předchozích....

První výprava mě již poněkolikáté zavede do Pákistánského pohoří Karákoram na osmitisícový kopec Gasherbrum I. 8068m . Jen pro zajímavost poslední prvovýstup našich horolezců na osmitisícovku proběhl ještě za doby Československé republiky v roce 1989. Pokusit se po dvaceti letech o novou cestu na velký kopec je dost velká výzva.Pro tento záměr jsem si vybral pyramidu pyšnící se nad Abruzziho ledovcem.Výstupový směr který přímo nachystala sama příroda a o který se budu pokoušet,nechám až do poslední chvíle zahalený tajemstvím.Jako parťáka na lezení jsem oslovil jednoho z nejzkušenějších našich matadorů dobývání osmitisícových vrcholů Zdeňka Hrubého.Pokusíme se společně o tak zvaný lehký alpský průstup.Převedeno do srozumitelné mluvy,start z gasebrumského plata, odkud polezeme stále vzhůru bez budování podpůrných táborů a podpory od jiných lezců, až pokud možno na samotný vrchol.....

Druhá výprava míří přímo do ledničky naší zeměkoule,kam se vypravím s pěti dalšími kamarády včetně Zdeňka Hrubého během zimy.Připomínám,že se jedná o nejopuštěnější místa naší planety.Ostrovy v těsné blízkosti Antarktidy nabízejí nejen cestovatelsko - objevitelský zážitek,ale i z těch pár fotek ,které jsou k dispozici se dá vytušit skutečná horolezecká dřina.Takže na otázku, jsou tam vůbec nějaké hory?Světe div se ano, k tomu žádní drobečci.Ovšem co bude náš přesný cíl v drsném arktickém klimatu a kudy se budeme snažit vylézt na obry,které se zvedají z hladiny oceánu do dvoukilometrových výšekje zatím v rovině otazníků.

Zlatý bonus celé akci dodává samotný transport z Ohnivé země v jižním cípu Ameriky ,kde na stylové malé plachetnici proplujeme Drakeovým průlivem přes nejbouřlivější vody naší planety vstříc našemu dobrodružství.....Po návratu na argentinskou pevninu chci využít toho,že budu pár stovek kilometrů od mé oblíbené Patagonie.Žulové monolity Paine,nebo Fytz Royů,které byli v minulých letech několikrát mým horolezeckým cílem pořád mají pro moji neklidnou duši co nabídnout.

Něco o sobě ...

Mára Holeček Marek Holeček *1974

- jsem členem horolezeckého reprezentačního týmu ČR od roku 1997
- 6krát jsem obdržel ocenění Výstup roku od Českého Horolezeckého Svazu
- účastnil jsem se 18ti výprav do asijských a jiho-amerických velehor, kde se mi podařilo udělal řadu prvovýstupů

www.marekholecek.cz , http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&id=247


A něco o .....

Zdeněk HrubýZdeněk Hrubý *1956

- je ostřílený harcovník a vedoucí mnoha expedic na osmitisícovky včetně Everestu a K2
- kromě mnoha výstupů v pohořích obou Amerik,Evropy,Asie,Afriky a Antarktidy vylezl na sedm vrcholů osmitisícovek a to vždy bez použití kyslíkového přístroje
- 4krát obdržel ocenění "Výstup roku" od Českého Horolezeckého Svazu - několikanásobný vítěz a horolezecký mistr republiky ve 24hodinovce v běhu na lyžích
- předseda Českého horolezeckého svazu
- držitelem ceny Fair Play

www.highpoint.cz


Pokud budete chtít podpořit mé, potažmo naše aktivity, tak jako proti-plnění co Vám mohu za vaši podporu nabídnout.....

- Propagační materiál (např. články, video-reportáže) vyrobené přímo vám na míru, použitelné

pro vaše internetové stránky, katalogy...

- Fotografie vašich produktů, vašeho loga ve výjimečném prostředí.

- Umístění loga vaši firmy v rámci fotografické výstavy.

- Jmenování vaší firmy v tiskových zprávách.

- Možnost prezentace vašich výrobků při veřejných akcích a promítání.

- Umístění do titulků v dokumentu o expedici.

- Testování vašich produktů v extrémních a vizuálně atraktivních podmínkách.

- Expediční pohlednici s vaším logem

- Nebráníme se i vašim návrhům pro jiné formy propagace.

Mediální výstupy

1) Při výpravách natáčíme filmový materiál, který slouží jako podkres pro diskusní pořady, kde jsme jako hosté (ČT Studio 6 pořad Dobré ráno,TV Nova pořad Snídaně s novou),nebo pro cestovatelské (Objektiv)a tématické outdoorové pořady ČT4Sport.

2) Dokumentární film-který pošleme na významné festivaly s horolezeckou,cestovatelskou a outdoorovou tématikou. Pravděpodobné je také uvedení filmu některou z českých televizních stanic.

3) Reportáže a články v časopisech například (Lidé a Země, Montana, HighMagazine (GB), Climbing (GB)American Alpine Jurnal (USA) atd..) a v denících(Lidové noviny, MF Dnes).

4) Rozhovory v rádiu (ČRo).

5) Webové stránky – xman.idnes.cz,aktuálně.cz, lezec.cz, horyinfo.cz, a další, kteří budou zprávy přebírat.

6) Visual show- připravuje se jako každoročně série cca 40ti přednášek na festivalech s horolezecko-cestovatelsko-outdoorovou tématikou (např.Teplický festival,Smíchovský festival alpinismu či Setkání cestovatelů).